Užijte si s námi Prostřední Bečvu v létě i v zimě...
cz en pl
REZERVAČNÍ FORMULÁŘValašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Kontakty

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se může pochlubit tím, že je největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě. Nyní je Valašské muzeumv něm k vidění stovka typických valašských staveb.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bylo založeno v roce 1925 sourozenci Jaroňkovými a je nejstarším muzeem svého druhu ve střední Evropě. Nejvýraznějším rysem současného dění v muzeu je cílevědomé úsilí o oživení zapomenutých tradičních technik, lidového umění a obyčejů i o rekonstrukci společenského života, obchodu i zábavy našich předků. Další okruh aktivit patří lidovému řemeslu a lidovým muzeumumělcům. Kromě výrobků na prodej předvádějí svoji zručnost početným návštěvníkům muzea. Rožnovské muzeum tak plní odkaz svého zakladatele Bohumíra Jaroňka, který si přál, aby se skanzen stal živým muzeem.

V rámci programového bloku nazvaného Valašský rok mohou návštěvníci každoročně zhlédnout desítky pořadů, zvykoslovných, řemeslných a také pořadů pro děti, tanečních a pěveckých představení včetně čtyř velkých mezinárodních festivalů, z nichž největší je festival Rožnovské slavnosti.mapa muzea

 

 

 

««ZPĚT NA TIPY NA VAŠE VÝLETY